Kantor Chrzanów

Wymiana dolarów na wakacje – w Polsce czy za granicą ?

By 20 maja 2019 21 października, 2022 No Comments
Kantor Chrzanów - Wymiana Walut
Kantor Chrzanów - Wymiana Walut
Wielu z nas nadal śni „amerykański sen”, jednak niewielu jest szczęśliwców, którzy mogą go spełnić. Jeśli znalazłeś się w tym wąskim gronie, z pewnością zastanawiasz się, gdzie wymienić dolary; jeszcze w Polsce, czy już na miejscu? Odpowiedź na to pytanie przyniesie ci nasz wpis. Z niego dowiesz się także, gdzie najlepiej wymieniać mniej popularne waluty.

GDZIE WYMIENIĆ DOLARY?

Dolary, podobnie jak euro, dolar amerykański, funt brytyjski czy frank szwajcarski, najlepiej kupić jeszcze w Polsce. Są to bowiem waluty najbardziej popularne, dlatego też ich kursy są najbardziej korzystne dla klientów.
Do wyboru będziemy mieli dwa rodzaje kantorów:

Największą zaletą kantorów internetowych będzie brak konieczności wychodzenia w domu w celu wymiany pieniędzy oraz fakt, że przewalutowania możemy dokonać w dowolnie wybranym momencie. Ponadto ceny walut są bardziej atrakcyjne. Dla niektórych jednak problemem może okazać się konieczność założenia konta walutowego.
Z kolei wymieniając gotówkę w kantorze stacjonarnym od razu otrzymamy pieniądze do ręki. Są zazwyczaj dogodnie zlokalizowane, w centrach miast lub w bliskiej odległości od turystycznych atrakcji. Nie trzeba wypełniać formalności i możemy mieć pewność, że kantor działa legalnie.

INNE WALUTY

Z kolei waluty mniej popularne, takie jak kuny chorwackie czy leje rumuńskie, najlepiej jest kupić na miejscu za… euro. Ze względu na to, że takich walut sprzedaje się stosunkowo najmniej, ich kurs jest dość wysoki. Dlatego wybierając się w te rejony świata, kupmy w Polsce euro, które dopiero na miejscu wymienimy na lokalną walutę.
Co prawda dokonamy wówczas dwóch przewalutowań, których jednak łączny koszt będzie dużo niższy niż koszt zamiany bezpośrednio złotego na kuny.
Bez względu na to, gdzie wymieniamy walutę, warto zapoznać się wcześniej z kursami dolara w poszczególnych placówkach. Mogą się one bowiem nieznacznie różnić, co jednak w przypadku dużych kwot może powodować znaczne różnice.  
Netto - logo

Szpitalna 15
32-500 Chrzanów
+48 791 486 730
kontakt@chrzanow-kantor.pl
Pon-Pt: 8 – 20 | Sobota: 8 – 20 |  Niedziela: 10 – 15

Kantor Chrzanów - Kaufland

Trzebińska 50
32-500 Chrzanów
+48 792 486 730
kontakt@chrzanow-kantor.pl
Pon-Pt: 8 – 20 | Sobota: 8 – 20 |  Niedziela: 10 – 15