Kantor Chrzanów

Skup euro – gdzie najlepiej sprzedać i kupić tę walutę ?

By 17 sierpnia 2019 21 października, 2022 No Comments
Kantor Chrzanów - Wymiana Walut
Kantor Chrzanów - Wymiana Walut
EURO, jedną obecnie z najchętniej wymienianych walut, najlepiej sprzedawać i kupować w kantorach. Chociaż kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością, kantory stacjonarne wciąż mają dużo wiernych, stałych klientów. My wyjaśniamy, dlaczego właśnie tam najlepiej sprzedawać i kupować te walutę.

ŁATWY DOSTĘP

Kantory stacjonarne znajdują się zazwyczaj w dogodnych lokalizacjach, najczęściej w centrach miast lub w okolicy turystycznych atrakcji, a także w pobliżu dworców, lotnisk, czy przejściach podziemnych. Otwarte są od wczesnych godzin porannych, do późnych godzin nocnych, dzięki czemu pieniądze możemy wymienić w każdej chwili.

BEZPIECZEŃSTWO

Warto kupować i sprzedawać euro w kantorach także ze względu na bezpieczeństwo transakcji. Pancerna szyba odgradza pracownika kantoru, dysponującego dużą gotówką od reszty pomieszczenia, dzięki czemu nie ma zagrożenia kradzieży. Kantory stacjonarne działają na rynku od wielu lat, dlatego wypracowały odpowiednie procedury.

ZERO FORMALNOŚCI

Przewagą kantorów stacjonarnych nad internetowymi jest brak formalności, dlatego jeśli zależy nam na czasie, szukajmy najbliższego kantoru stacjonarnego. W przypadku wymieniania pieniędzy w kantorze internetowym, będziemy musieli założyć konto walutowe, w wyniku czego cały proces wymiany pieniędzy trwa dłużej. 

NIE TYLKO EUR

W kantorach stacjonarnych wymienimy nie tylko euro, lecz także nawet najbardziej nietypowe waluty, takie jak tajlandzkie bahty, szekle izraelskie, dolary nowozelandzkie, korony islandzkie czy Dirhamy; waluty obowiązujące w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Unikajmy kupna euro w bankach, bowiem mają one wysokie spready, czyli różnice między ofertami kupna i sprzedaży, sięgające nawet 9%. 
Pamiętajmy, że kantory stacjonarne oferują wyjątkowe korzystne ceny walut i, co ważniejsze, stawki można negocjować. W tym celu należy wcześniej skontaktować się telefonicznie z danym  kantorem. Kantory są skłonne obniżać swoje ceny przede wszystkim w przypadku zakupu większych ilości walut.  
Netto - logo

Szpitalna 15
32-500 Chrzanów
+48 791 486 730
kontakt@chrzanow-kantor.pl
Pon-Pt: 8 – 20 | Sobota: 8 – 20 |  Niedziela: 10 – 15

Kantor Chrzanów - Kaufland

Trzebińska 50
32-500 Chrzanów
+48 792 486 730
kontakt@chrzanow-kantor.pl
Pon-Pt: 8 – 20 | Sobota: 8 – 20 |  Niedziela: 10 – 15