Kantor Chrzanów

Od czego zależy kurs dolarów

By 15 maja 2019 20 października, 2022 No Comments
Kantor Chrzanów - Wymiana Walut
Kantor Chrzanów - Wymiana Walut
Inwestorzy, planujący na rynku walutowym rozmaite inwestycje oraz osoby, wybierające się w podróż za ocean, z wypiekami na twarzy śledzą kurs dolara. Ale czy obserwując tablice w kantorach, wiemy tak naprawdę, od czego kurs dolara zależy? Przeczytaj nasz wpis. Dzięki niemu kurs dolara nie będzie już dla ciebie czarną magią!

TAJEMNICZE PKB

Na kurs dolara wpływa przede wszystkim poziom Produktu Krajowego Brutto. Wrastający oznacza poprawę kondycji gospodarki, a co za tym idzie, wzrost ceny dolara. Jeśli maleje, kurs waluty staje się niższy.

CO Z TĄ INFLACJĄ?

Kolejnym czynnikiem, mającym wpływ na cenę dolara jest inflacja, czyli tempo wzrostu cen poszczególnych towarów. Jeśli popyt na towary z zagranicy wzrasta, zmusza to konsumentów do wymiany walut. Natomiast im większa jest podaż, tym słabszy staje się kurs dolara.

BEZROBOCIE MA ZNACZENIE

Wydawać by się mogło, że bezrobocie nie będzie miało większego wpływu na kurs dolara, tymczasem jest dokładnie odwrotnie.
Wzrost powoduje bowiem, że jego kurs słabnie. Natomiast zmniejszenie ilości osób pozostających bez pracy w kraju sprawia, że waluta jest silniejsza.

POLITYKA A DOLAR

Na kurs walut, a zwłaszcza tak globalnej waluty, jaką jest dolar, od której zależy cena wielu produktów, jest polityka. Jeśli sytuacja polityczna jest niestabilna, targana kryzysami i politycznymi sporami, kurs dolara się obniża. Zagraniczni inwestorzy bowiem stają się mniej chętni do lokowania kapitału w kraju, gdyż obawiają się o przyszłość gospodarki.

SYTUACJA NA ŚWIECIE

Nie tylko sytuacja polityczna, lecz również sytuacja na świecie będzie miała poważny wpływ na kurs dolara. Takie zjawiska bowiem jak katastrofy naturalne czy zamachy terrorystyczne przyczyniają się do wzrostu światowych niepokojów.
Dolar bowiem, jak żadna inna waluta jest wrażliwy na wszelkie światowe tąpnięcia. Będąc jednostką monetarną największego mocarstwa na świcie, jest także walutą, której kurs śledzi olbrzymia rzesza ludzi na całym świecie.
Netto - logo

Szpitalna 15
32-500 Chrzanów
+48 791 486 730
kontakt@chrzanow-kantor.pl
Pon-Pt: 8 – 20 | Sobota: 8 – 20 |  Niedziela: 10 – 15

Kantor Chrzanów - Kaufland

Trzebińska 50
32-500 Chrzanów
+48 792 486 730
kontakt@chrzanow-kantor.pl
Pon-Pt: 8 – 20 | Sobota: 8 – 20 |  Niedziela: 10 – 15