Kantor Chrzanów

Wymiana walut w banku i kantorze co się bardziej opłaca ?

By 10 maja 2019 20 października, 2022 No Comments
Kantor Chrzanów - Wymiana Walut
Kantor Chrzanów - Wymiana Walut
To, gdzie wymieniamy pieniądze, ma znaczenie. Spready, czyli różnica pomiędzy kupnem a sprzedażą mogą znacznie się różnić w zależności od tego, czy wymiana walut dokonywana jest w banku, czy w kantorze. Mimo że banki oferują nam karty wielowalutowe tzn. takie, którymi można dokonywać transakcji bezpośrednio w obcej walucie, to późniejsze rozliczenie odbywa się po kursach, na które nie mamy wpływu, a więc może to być dla potencjalnego klienta mało korzystne. Przed decyzją o podjęciu współpracy z bankiem warto przeczytać dokładnie umowę, ponieważ często możemy mieć do czynienia z ukrytymi dopłatami i prowizjami.
Inaczej sprawa przedstawia się w kantorach, gdzie świadomie wybieramy kurs dla nas najkorzystniejszy. W naszym kantorze w Chrzanowie każdego dnia dbamy o konkurencyjność cen. Z tego względu oprócz tradycyjnej formy wymiany waluty po kursie dostępnym w kantorze udostępniliśmy możliwość rezerwacji kursu walutowego. Korzystając z tej usługi, mają Państwo możliwość zarezerwowania kursu w momencie jego najkorzystniejszej ceny i wymianę pieniędzy w określonym czasie. Jest to korzystna opcja, ponieważ kurs walutowy może zmieniać się w przeciągu bardzo krótkiego czasu, a więc wymiana pieniędzy w korzystnej cenie czasami może okazać się dla nas trudna.

AKTUALIZACJE KURSÓW WALUT

Niestety banki mają to do siebie, że kursy walut są uaktualniane raz dziennie. Tylko duże zawirowania na rynku finansowym zmuszają bank do modyfikacji kursu, ale raczej rzadko odbywa się to częściej niż 2-3 razy dziennie. Inaczej jest w przypadku kantorów, które rzetelnie i z dużą częstotliwością regulują oferowane kursy w związku z czym, różnice mogą być odczuwalne. W przypadku małych kwot może to nie mieć większego znaczenia, ale wymiana większej sumy pieniędzy już może generować odczuwalne straty. Zanim więc zdecydujesz się na wymianę waluty, porównaj kurs i zastanów się, czy oszczędność jest dla ciebie ważna. Zajrzyj do nas i skorzystaj z najlepszego kursu dla ciebie.
Netto - logo

Szpitalna 15
32-500 Chrzanów
+48 791 486 730
kontakt@chrzanow-kantor.pl
Pon-Pt: 8 – 20 | Sobota: 8 – 20 |  Niedziela: 10 – 15

Kantor Chrzanów - Kaufland

Trzebińska 50
32-500 Chrzanów
+48 792 486 730
kontakt@chrzanow-kantor.pl
Pon-Pt: 8 – 20 | Sobota: 8 – 20 |  Niedziela: 10 – 15